Logo

PARTNER VAŠEHO ZDRAVÍJsme součástí skupiny AGEL, nejúspěšnějšího soukromého poskytovatele zdravotní péče ve střední Evropě.

Rychlý kontakt

466 014 182
737 287 287 (pro lékaře)

O nás

Kardiologické centrum AGEL v Pardubicích má k dispozici přístroj krátkodobé srdeční podpory, který pomůže pacientům s vážnou formou infarktu

12.5.2022

Přístrojová novinka v podobě mechanické podpory srdeční činnosti Impella je jedním z nejúčinnějších opatření pro záchranu nemocných s rozsáhlým infarktem myokardu.

„Od dubna letošního roku máme v našem centru k dispozici přístroj Impella, který je určen pro krátkodobou podporu srdeční činnosti a umožňuje léčit nejtěžší formy kardiogenního šoku,“ informuje vedoucí lékař oddělení invazivní kardiologie Kardiologického centra AGEL MUDr. Ivo Varvařovský Ph. D. s tím, že přístroj Impella dokáže ve velmi krátkém čase poskytnout hemodynamickou podporu při nejtěžších formách selhání srdeční činnosti (tzv. kardiogenním šoku) a prakticky srdeční činnost plně nahradit.

„Kardiologické centrum AGEL v Pardubicích ošetří ročně více než 400 nemocných s akutním infarktem myokardu a patří mezi přední česká pracoviště v této oblasti. Kardiogenní šok provází asi 7 % akutních infarktů myokardu a bez účinné léčby může vést k úmrtí pacienta. S pomocí tohoto přístroje se péče o srdeční infarkt posouvá v Pardubicích na kvalitativně novou a zásadně vyšší úroveň,“ doplňuje MUDr. Varvařovský Ph. D.

Kardiologické centrum AGEL v Pardubicích je superspecializované kardiologické pracoviště, které se nachází v areálu pardubické nemocnice. Je zaměřeno především na diagnostiku a intervenční léčbu ischemické choroby srdeční, diagnostiku získaných i vrozených srdečních vad, diagnostiku ostatních srdečních onemocnění (kardiomyopatie, primární plicní hypertenze), diagnostiku a léčbu poruch srdečního rytmu, implantace kardiostimulátorů a implantabilních kardioverterů-defibrilátorů, srdeční elektrofyziologii, katetrizační radiofrekvenční ablace, následné sledování pacientů po těchto zákrocích.

Zpět

Kontakt pro média

e-mail: press@agel.cz

Kontakt neslouží k objednávání pacientů na vyšetření, očkování a výdeji výsledků vyšetření

Kontakty na veškeré společnosti skupiny AGEL najdete v sekci Společnosti skupiny AGEL

Online formuláře: