Logo

PARTNER VAŠEHO ZDRAVÍJsme součástí skupiny AGEL, nejúspěšnějšího soukromého poskytovatele zdravotní péče ve střední Evropě.

O nás

Odběr PCR před nástupem na invazivní vyšetření koronárních tepen cestou stacionáře

4.5.2020

Chceme maximální bezpečí pro pacienty i personál!

Před nástupem na invazivní vyšetření koronárních tepen cestou stacionáře, provádíme den před plánovaným výkonem odběr PCR na vyšetření COVID-19.

Odběr PCR není nijak zvláštní zákrok, je to vlastně výtěr z nosu (nosohltanu).

Při  telefonickém objednávání na koronarografii (KG) praktickým lékařem či kardiologem, je pacient informován o nutnosti odběru PCR, výtěru z nosohltanu. Negativní výsledek v den vyšetření (KG) nesmí být starší 48 hodin. Pokud nemůže praktický lékař či kardiolog toto zajistit, domlouvá telefonicky výtěr naše dokumentaristka přímo s nemocným a zároveň stanovuje termín výtěru naším pracovištěm i termín koronarografie. Pacient je zároveň informován, jak bude vše probíhat. V případě pozitivity na COVID -19 je elektivní koronarografie odložena a pacient je o tomto telefonicky informován.

Odběr PCR (respektive výtěr) se provádí před vchodem do Kardiologického centra AGEL nejčastěji přímo skrz okénko auta. K tomuto účelu jsme vyhradili parkovací stání. Pacient nevystupuje, stejně, jako je tomu ve všech odběrových stanech.

Výtěr provádí zkušená, zaučená sestra, opatřená kompletním ochranným oděvem.

Zpět

Tiskový mluvčí

KONTAKT PRO MÉDIA

Mgr. Adam Knesl
Email: adam.knesl@agel.cz

Kontakt neslouží k objednávání pacientů na vyšetření, očkování a výdeji výsledků vyšetření

Kontakty na veškeré společnosti skupiny AGEL najdete v sekci Společnosti skupiny AGEL

Online formuláře: